Programul slujbelor

Dând slavă lui Dumnezeu, cu mulţumire vă aducem la cunoştinţă că am obţinut, prin bunăvoinţa Parohiei Romano-Catolice din Wiblingen păstorita de Pfr. Ulrich Kloos, capela Sf. Nicolae spre a putea ţine Sf. Liturghie şi rânduielile creştin-ortodoxe în fiecare duminica şi în sărbătorile mari.

Creștinii care doresc să se spovedească sau care doresc slujirea de parastase de obște sau alte sfinte slujbe sunt rugaţi ca, pentru o mai bună organizare, să ne contacteze în timp util telefonic sau prin e-mail. In mod obişnuit, spovedaniile vor avea loc sâmbătă după vecernie sau, în mod excepţional, duminică dimineaţa, cu cel puţin 30 de minute înainte de Sfânta Liturghie.

Biserica se află la intersecţia străzilor Gögglinger cu Unterkirchberger 89079 – Ulm Wiblingen, la intrarea din cimitirul din Wiblingen.

Va aşteptăm cu drag!

APRILIE

Duminică, 11 aprilie, Sf. Liturghie se va oficia de la ora 8.00.

Duminică, 4 aprilie, Sf. Liturghie se va oficia de la ora 8.00.

Sâmbătă, 3 aprilie, Sf. Liturghie se va oficia de la ora 8.00.

MARTIE

Duminică, 28 martie, Sf. Liturghie se va oficia de la ora 8.00. Vă rugăm să vă anunțați participarea, deoarece, după cum știți, locurile sunt limitate. Familiile cu copii sunt așteptate după ora 10.30.

Joi, 25 martie, Buna Vestire, Sf. Liturghie va începe de la ora 8.00. Seara, de la ora 18.00, vom săvârși taina Sf. Maslu.

Duminică, 21 martie, Sf. Liturghie se va oficia de la ora 8.00. Vă rugăm să vă anunțați participarea, deoarece, după cum știți, locurile sunt limitate. Familiile cu copii sunt așteptate după ora 10.30.

Duminică, 14 martie, Sf. Liturghie se va oficia de la ora 8.00.

Duminică, 07 martie, Sf. Liturghie se va oficia de la ora 8.00.

FEBRUARIE

Duminică, 28 februarie, Sf. Liturghie se va oficia de la ora 8.00.

Sâmbătă, 27 februarie, Sf. Liturghie se va oficia de la ora 8.30.

Duminică, 21 februarie, Sf. Liturghie se va oficia de la ora 8.00.

Duminică, 14 februarie, Sf. Liturghie se va oficia de la ora 8.00.

Duminică, 07 februarie, Sf. Liturghie se va oficia de la ora 8.00.

IANUARIE 2021

Duminică, 31 ianuarie, Sf. Liturghie se va oficia de la ora 8.00.

Duminică, 24 ianuarie, Sf. Liturghie se va oficia de la ora 8.00.

Duminică, 17 ianuarie, Sf. Liturghie se va oficia de la ora 8.00.

Duminică, 10 ianuarie, Sf. Liturghie se va oficia de la ora 8.00.

Joi, 7 ianuarie, Sf. Ioan Botezătorul, Sf. Liturghie va avea loc începând cu ora 08.00.

Miercuri, 6 ianuarie, Botezul Domnului, Sf. Liturghie va avea loc începând cu ora 08.00.

Duminică, 3 ianuarie, Sf. Liturghie se va oficia de la ora 8.00.

Vineri, 1 ianuarie, Sf.Liturghie a sfântului Vasile cel Mare urmată de rânduielile de rugăciune specifice praznicului se va oficia de la ora 8.00.